Skip to main content
  • Top Centrum & Chlazení

    Topení

    Teplo. Nezbytná součást našich životů.
Teplo. Nezbytná součást našich životů. Nelze podceňovat způsob, kterým si přivedem teplo do našich domovů. Jednak je důležité zamyslet se nad svým pohodlím, nad svým zdravím a také nad finanční stránkou věci. V dnešní době si můžete vybírat z nepřeberného množství možností vytápění. Ať už klasickým způsobem tzn. kotel na pevná paliva nebo třeba tepelným čerpadlem, které je usporné a v podmínkách na jižní Moravě dostačující. Firma Top Centrum & Chlazení Mikulov Vám muže zajistit jakýkoliv způsob vytápění.

Klasický nebo kondenzační kotel?

Plynové kotle

V dnešní době je pro lidi i svět nejdůležitější úspora. V posledních letech plynové kotle postupují technologicky vpřed a to znamená, že i finanční stránka jejich využití se stává stále zajímavější. Topení plynem je v našem regionu jedním z nejobvyklejších způsobů vytápění. V ekonomicky rozvinutějších zemích je využití plynových kotlů velice časté a chytré řešení.

Výhody plyn. kotlů

Vytápění plynem je z hlediska ceny a komfortu hned na druhém místě oproti ostatním možnostem. Lze velmi rychle a jednoduše regulovat teplotu, s postupující technologiemi můžete být doslova pánem svého tepla doma. No řekněte, ovládat topení pomocí mobilního telefonu? To je ten pravý luxus. Dále je nezanedbatelnou výhodou cena a také daně. V posledních letech se ceny vytápění zvedají také hlavně kvůli různým ekologickým daním a tak dále. U plynu se vám toto stát nemůže. Když budete topit plynem, budete topit ekologicky a tyto daně z „komínů“ vás nepotkají.

Kondenzační kotle

Kondenzační kotel oproti klasickému dosahuje mnohem větší účinnosti. Proč tomu tak je? Kondenzační kotle využívají tzv. latentní teplo. Toto utajené teplo, které nám normálně unikne pryč z komína, umí tyto kotle využít. Při hoření plynu nám vznikají jako vedlejší produkt vodní páry, v kterých nám uniká drahocenná teplená energie. Kondenzací, tzn. změnou skupenství, toto teplo získáme zpět a tím se účinnost těchto kotlů dostává až o 25% výš než u normálních!

spolehlivost
úspora
příjemné jednání
řešení problémů

Nejste si jistí?
Chcete podat objednávku?
Kontaktujte nás!